Çizgi Film Nedir ? | Çizgi film çizgi film - çizgi film izle - çizgi filmler - çocuk filmleri seyret


çizgi film nedir ??

Bu iki soru aynıdır. Türk ilişkileri animasyon gösterilmektedir. bu isim karikatür giymiş birini bulmak için ise, yine oturma dedi. kelimenin tam anlamıyla ile animasyon bakarken sadece çizgi film kapsar, ama bugün önemi ve gelişimi dilin bir isim mantığı içinde gömülü olarak kabul edilebilir ile animasyon tam tersidir. Bu çizgi film ve animasyon aynı anlamına gelir.

Karikatür çizim ve fotoğraf kare kare teknikleri bir film kullanarak hareketleri çeşitli yarattı.

Jennifer Sönmez

Geleneksel animasyon iki boyutlu hayat dünya. El-kağıt üzerinde, her kare ayrı fotoğraf karakter ve boşluk çizilmiş. 1930′larda Disney ile dünyanın iki boyutlu multiplan kamera sipariş erişmesini yeni boyutlar kadar çalışmak zorunda olan ancak bilgisayar animasyon dünyasında çok büyük atılım, ve 1980′lerde, hayatımızın içine girdi. 1991 Disney’s Beauty yıl içinde Beast bilgisayarda oluşturulan hareketli çizgi filmler yapılan filmlerde çizgi Lion King gibi kamera hareketleri mevcuttur, Kamburu Notre Dame’da tasarım ve Mulan çizgi film istihdam biridir onların bilgisayar grafik ve 3D animasyon sahneleri Hunlar saldırı canlanma kullandı. Pixar 1995 yılında, Toy Story (Oyuncak Hikayesi) film ve animasyon film dünyasında bu vizyonun bilgisayara ekler Toy Story şekilde sonradan Antz, Shrek, Ice Age, tüm zamanların en çok izlenen ve popüler filmlerin filmler gibi açıldı gerçekleşmiştir dikkatini olarak çekmiştir. bilgisayar animasyon animasyon dünyasının artan popülaritesi bugün yeniden yapılanma yol açmıştır.

bilgisayardan sipariş inandırıcı olmak için gerçek görüntüleri ayırt etmek için, elde edilen bilgisayar animasyonu gibi özel efektler temel yöntemi yaratılmasına yol açmıştır. Günümüzde bilgisayar animasyon ve dijital efekt ya da bilgisayar neredeyse hiç film içermez işlenmez. bir zemin arkasında çalışma, karakterler içeren karikatür gibi, bulunduğu bazı veya büyük ordular, ister, içinde  çizgi film seyret istediğiniz tamamının veya bir film nerede kahramanı (Gollum, King Kong, Star Wars Yoda) için her ortamda bilgisayar animasyonları size en uygun çözümü oluşturmak esneklik sunmaktır.

Üretimin Bilgisayar animasyonu

bilgisayar animasyon veya 3D animasyon, animasyon temel kuralları, geleneksel animasyon, hatta dışarı rağmen, karakter yaratma yeniden canlandırmak için sürecin rengi kadar bir üretim süreci veya bilgisayara dayalı olarak yapıldı verilirdi. Temel olarak, bilgisayar animasyonu gibi geleneksel animasyon ve hikaye başlar, hikaye gösterir, storyboard ile çalışıyor. Bu aşamadan sonra, film ve ses olarak konuşma animasyon karakterleri, ses sanatçısı tarafından kaydedilir. Bu kayıtlar bilgisayar sanatçılar özellikle karakterler dudak hareketleri ve yüz ifadeleri, Animasyonlu çok senkronizasyon için önemlidir. Ses ve eşi tarafından sonraki aşamada storyboard, sahnelerin uzunluğu belirlenir. Özetlenen film bir önizlemesi hazırdır.

çalışırken yüzeyde görsel sahnelerin Storyboard’a senaryolar ve karakter tasarımı uygun yerlerde, yapı tayini, çok geleneksel animasyon farklı değildir. Bunlar bilgisayarda çalışıyor olabilir de geleneksel yöntemlerle yapılabilir. ekipman hazırlığı yapılır karakterler, yerler, üretim senaryoda bilgisayarda çalıştırmak başlar. kural 3D (3 boyutlu) yazılım (model) yardımıyla hazırlanan bir senaryoda Yazılım elemanları. henüz bilgisayarda gösterildiği gibi Modelli karakterler kabataslak vardır. Bu aşamada Sadece zamanlama ve kamera-mekan/karakter arasındaki ilişki üzerinde duruyor. Bilgisayar böyle bir sürecin içinde çok basit ve hızlı, her sahnenin birkaç alternatifi yapıyor en iyi fırsatları belirlemek için uygundur. Şimdi yetkili sahneleri ve bilgisayar 3D modelleri hareketlendirmek için, animasyon başlar. süre bilgisayar animasyonlu karakterler ve renkli (kumaş sınıflandırılması karakter setleri) prosedürü Bir taraftan yapıldı. bilgisayar animasyonu ve renkli karakterler, yer ve bir sonraki aşamada bilgisayardaki sanal bir ışıkla aydınlatılmış Destekli düzgün olduğunu. bilgisayar görüntü işleme bir bilgisayardaki tüm bu verilerin son aşamada elde edilir. render, 3D model ve pozisyon yüzey özellikleri, ışık kaynağı etkileri belirlenen bir takım yaratacağız olarak adlandırılan bu sürecin bir sonucu olarak ve efektler çizgi filmler vardır, tek bir kare görüntü dönüşür. Render görüntüler, düzenleme sonunda getirilen kombine edildi sonuçlara ulaşan ses efektleri ve sesler içerir.

Bilgisayar animasyon sanal üretim sürecinin kendisi düşünülebilir bir tür bir film gibi. Bir filmde, aksesuaları modelleme ve renk tek cümle göre, gibi sanal ışık kaynakları belirtilen aktörler, yerlerini gerektirir, sanal kamera hikaye işlemini ile görüntü dönüştürme işlemi, bilgisayar, ayrılmak ayarlamak için animasyon içindir. Convert görüntü bilgisayar sizi çalışmaya hazırız, size görsel çeşitli bulabilirsiniz. Çoğu insan gerçek görüntü elde edilebilir ayırt edilemez bir bilgisayarda elle çizilmiş resimler, bir anlamda alabilirsiniz. bulunabilir bilgisayarda hazırlanan animasyon ve uygulama yöntemleri Gökhan Sönmez avantajları BYTE dergisi için hazırlıklar ilgili bir makale olduğunu bir makale vardı.

Bilgisayar Grafiği ve Filmler Tarihi

bilgisayar grafikleri pek çok alanda ilk çalışmalar kavramı üzerinde yapılan gibi, bilim adamları ve araştırmacılar. 1970′li yıllarda üniversitelerde bilgisayar ve bilgisayar grafikleri olduğu ilgi, 1980′li yıllarda, üretim şirketleri ve uygulayıcıları olarak, bilgisayar teknolojisi ve özel efekt şirketlerinin kullanımı özellikle de sanayide, “Bilgisayar Grafiği ilgi büyük yol büyük bir ivme var kısa zaman sağlamıştır.

Bilgisayar grafikleri, görsel düşünce malzemesi olarak kullanılan, 1962 yılında icat Ivan Sutherland’ın Sketchpad’i ile başladı. İlk bilgisayar grafikleri bölümü giriş sonra Utah Üniversitesi’nden 1966 yılında birkaç yıl, çalışmanın akademik alanda kazanılan sonra. James Blinn bilgisayar grafikleri gibi büyük isimler, University of Toronto 1968 yılında, yansıma haritalama, bump-mapping teknikleri gibi temel kaplama iyileştirilmesi gibi, onlar bilgisayar grafik temellerini attı. SIGGRAPH 1980 yılında film, hızlı bir kaçış fraktal yapısı ile dağların üzerinden yeniden canlandırmak için oluşturulmuş, böylece izleyici şaşırtmak, “Vol Libre” ismi geliyor. Loren Carpenter, bu film bilgisayarda geliştirilen Mandelbrot yapısı üzerinde araştırma yapılmış, onlar gerçek dağlarla canlandırmak olabilir. Takdir eğlence değil sadece, laboratuvar Lucasfilm’deki çalışıyor. Ben bir uygulama ile Lucasfilm fraktal görüntüler dağlar etkili olduğunu ona sormak yapmak istiyorum. Lucasfilm Carpenter için 1981 sonuna doğru ilk render sistemini açtı. Reyes (Renders Everything You Ever Saw) adı verilen bu sistem daha sonra ve Carpenter hala Pixar’dadır RenderMan yeniden inşa edildi.

Bu gelişmeler kısa süre özel sektörde ve Triple-3D bilgisayar grafikleri, Ivan Sutherland ve David Evans ile film, ilk bilgisayar grafiği firması Evans & Sutherland’ı oluşmuş bir araya geldi yankısı. bilgisayar grafikleri bütün bu gelişmeler kitleler ve kabul edilmez tarafından bilinmemektedir rağmen. 1982 yılında, zamanın dört büyük prodüksiyonları orada 20 dakika bilim-kurgu filmi TRON olarak bilgisayar grafikleri şirket sonra onaylanması gerekiyor öncesi. Son Starfighter film heyecan Digital Productions ‘çok yakında hayata üreticileri yine artmış değil.

George Lucas, yeni film, Star Wars bilgisayar grafikleri ve dijital görsel efektler dünya sonraki yıllarda İş bir dizi açıkça için kayıt altında olmayan yol alınmıştır şirketi Industrial Light & Magic uygulanması için özel efektler olurdu. Dennis Mure, John Dykstra, Richard Edlund ve bu isimler yeniden yapılanma kapsamında, birçok Bilgisayar Grafiği bölümünün bilgisayar grafikleri öncü Ed Catmull’da İLM üyelik müdürü idi. bilgisayar animasyonu dünyasından isim tanıma, John Lasseter Lucasfilm’in bilgisayar grafikleri bölümü bir çalışma döneminden sonra Disney sol başladı. 80 bilgisayar grafikleri giderek bilgisayar endüstrisi SGI (Silicon Graphics Inc) sorumluluğu ile itici kuvvet sonraki yıllarda dikkat gerekmektedir sırasında. ve yazılım şirketi geliştirme sonraki yıllarda, tesis oluşturmak “dedi. Autodesk (1982), AutoCAD, Alias Research Inc (1983) 1 Alias wavefront (1984) öncesi, Softimage (1985 yaratıcı) bilgisayar grafik dünyada yazılım geliştirme ortamı, onlar büyük bir yazılım temeli idi.

Grafik bölümünde Lucas Film çalışmaları, André ve Wally B John Lasseter’ın maceralarını tarafından yönlendirilmesi ulaştı odaklanır. Bu film, yeni teknolojilerin bir sürü tamamen 3D karakter animasyon ve film olarak çok ilginç oldu. Disney (1985), tarihe bir karikatür olarak geçti nesnelerle ilk 3D animasyon Black Kazan’s. Tüm bu gelişmeler tamamen 3D animasyon filmi mümkün gösterildi olabilir. Lucasfilm Animation düşünce hakkında 3D film biraz karışık neden oldu. Tamamen bilgisayar animasyon filmi projesi deneme yürütmek için oluşan bilgisayar grafikleri bölümü bu yana, ILM bilgisayar amacıyla grafik efektlerini kullanılacak. Daha sonra Catmull, George Lucas’ın şirketi, durum daha da büyüme değil hedefe odaklanmak olduğunu, o tercüman diyor. gitmek istedi olmayan başka bir şirket olarak bilgisayar animasyon bölümünde, Lucas olumlu bir tepkidir.

bilgisayardan-animasyon, hangi yavaş yavaş kendini gösterir yükselmeye oluşturulan, Steven Jobs (Apple kurucusu) ve Lucasfilm grafik bölümü gibi girişimciler edinimi ve yeni bir şirket Pixar (1986) adlı yapımı teşvik. anlaşma Lucasfilm’in Pixar yönden rendering teknolojisi fayda sağlamaya devam edecek bir parçasıdır. Şirketin yaklaşık iki yıllık bir ayırma ve hisselerin en vardır ve Catmull, Steve Jobs, baş Alvy Ray Smith başkan danışmanı iken. Pixar renderer sistemini geliştirmeye devam ediyor, tüm kaynakların kullanılan ve sistem RenderMan dönüştürür. 1988 yılında uygulanması halinde Renderman standart bir 3D sahne tanımlamaktır. Ürünün Pat Hanrahan Pixar’dan ve düzenleme tüm teknik detaylar Renderman denir. Renderman standart, bu nedenle, hesaplama tüm nesneler, ışık için gereklidir, fotoğraf makineleri, atmosferik efektler, vb tanımlanan bilgisayar 3-D sahneyi biliyorum. Renderman dosyaları sahnesine anda artık olsun biz (PC, SGI, Alpha vb) işlemek için, yazılım geliştiriciler birçok yeni fırsat tanımıyor ve yazılım standardı destekleyen onlarca farklı sistem kullanıyorsanız gibi olmuştur aktarılmıştır.

Pixar ve yakında kendisini konuşmaya başladı Oscar 1986 yılında Luxo Jr aday gösterdi. , 1987, Kırmızı Oscar ödüllü bilgisayar animasyonu tarafından, 1988 yılında peaking sonra (dünyaca ünlü çok daha sonra, 1995 yılında Dream Toy Story filmi ile ilk tam 3-boyutlu bilgisayar animasyon) vardır.

ILM 1989, Abyss bir kez bilgisayar grafikleri daha 1991 yılında yine bilgisayar animasyonu ile. ILM dikkat çekti film “fark seyircileri etkilemeyi başarıyor. Bu sefer James Cameron’ın Terminator 2: Mahşer Günü ilk kez film yıldızı için görünür bir bilgisayar animasyonu olarak. bilgisayar grafikleri yapmak şimdi ve ne geniş bir daire beri bilinmektedir. Ama gözde bilgisayar grafikleri ve animasyon dünyasına tutmak, bir unutulmaz filmi “Jurassic Park.” 1993 yılında gerçekleştirilmiştir film Jura, bu. Power Animator Alias, Softimage 3D, Matador ve onun yatırım karşılığı içine ILM bilgisayar grafikleri ve animasyon animatiklerin geri hazırlanmasında bazı Lightwave3D yazılım etkiledi … Sonra bilgisayar grafikleri ve animasyon filmleri izleme BG kullanılır , hangi onların avı sırasında görünür, onlar giderek görünür olmaya başladı. Gelecek yıl, filmlerde Oscar özel efektler kazandı, bilgisayar grafikleri ve filmlerin olayları görülmedi. Daha sonraki yıllarda, bilgisayar grafikleri ve animasyon olmayan tek büyük ekran televizyon dizisi de. Mainframe Eğlence tezahür 1994 açtığınızda tüm bina yapmak için bilgisayarı yeniden oluşturulduğu ilk animasyon televizyon dizisidir.

1995 yılında, temelde yayımlanan animasyon filmi değiştirecek bir üretim. şirket Oscar kazandı Toy Story Pixar film tamamen bilgisayar, yapılan bilgisayarda hazırlanan animasyon filmlerin temel oldu. Ertesi yıl ve gelir filmlerin 3B onlarca bugün getirmek bazı filmlerde üst düzey arkasında en çok alkışlanan film, çizgi film bilgisayar ulaşır. en büyük isimleri Walt Disney geleneksel animasyon, 3D bilgisayar animasyon dünyasında bir ekip, deneyim ve bilgi yarattık ve Chicken Little (Cesur Civciv) taşımak, film için tamamen bilgisayar canlandırmasında üretmeye başladı.
Dinleyin
Fonetik olarak okuyun

Rasgele Çizgi Filmler

Yorum Yapın